Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu nie było problemu ze sprzedażą samochodu używanego. Polacy chętnie kupowali tanie auta, które miały nawet kilkanaście lat. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem nowe samochody z salonu, lub takie które nie mają więcej niż pięć lat i niski przebieg.

Spowodowane jest to w dużej mierze przede wszystkim bogaceniem się społeczeństwa. Cena za nowy samochód nie wydaje się już tak wygórowana i nieosiągalna niż kilka lat temu. Wiele osób decydując się na sprzedaż samochodu używanego myśli, że uda się tego dokonać w kilka dni. Rzeczywistość jest inna i zazwyczaj sprzedaż samochodu używanego może trwać nawet kilka miesięcy. Czy są sposoby na to, aby przyspieszyć sprzedaż? Okazuje się, że tak! Jednym z nich jest oddanie auta do skupu samochodów.

używane Audi

Czy warto postawić na skup samochodów?

Zauważyć można, że w ciągu ostatnich lat zaczęło pojawiać się coraz więcej skupów samochodowych. Niegdyś popularne były komisy, które dziś jednak nie cieszą się zbyt dobrymi opiniami. Skupy samochodowe dokonują szybkiej wyceny, która oparta jest na danych rynkowych. Zazwyczaj skupy aut oferują dojazd do klienta. Wszystko można załatwić w jeden dzień, a pieniądze otrzymuje się od ręki.

Oczywiście sprzedając samochód na własną rękę możemy uzyskać za niego wyższą cenę. Musimy jednak wziąć pod uwagę czas jaki trzeba na to poświęcić. Nierzadko jest to także związane z dodatkowymi kosztami. Ogłoszenia umieszczane na wybranych portalach motoryzacyjnych są odpłatne i często nie są to kwoty niskie. Do tego powinniśmy przemyśleć jeszcze jeden czynnik. W momencie, gdy zajmujemy się przez długi czas sprzedażą samochodu, może on po prostu zacząć tracić na swojej wartości. Skupy samochodowe są w tej sytuacji jednym z rozsądniejszych wyjść.

Czyli, komu najlepiej sprzedać swoje auto?

Najlepiej jest wybrać skup, który znajduje się w naszym mieście lub okolicach. W Toruniu jest duża konkurencja samych skupów a także handlarzy. Oferta w każdym z tych miejsc może być inna. Na terenie Torunia znajdują się skupy samochodów używanych, które są na rynku od wielu lat. Cieszą się dobrymi opiniami a także posiadają duże doświadczenie.

Duże skupy mogą zapłacić więcej za używane auta. Zazwyczaj dokonują większą ilość transakcji i mogą pozwolić sobie, aby zapłacić więcej. Monitorują także działania konkurencji, po to by ich oferta była najlepsza. Różnica w ofercie między skupem małym a dużym może wynosić nawet 20%. Decydując się na skup warto sprawdzić także czy firma działa legalnie, – dziś takie dane sprawdzić może każdy. Ważne są także informacje zawarte na stronie.

Powinien być podany i adres oraz nr telefonu. Jeśli widnieje tylko i wyłącznie informacja dotycząca adresu mailowego, powinno to wzbudzić nasze podejrzenia. Dobre skupy samochodowe przeprowadzają np. podczas rozmowy telefonicznej wstępną wycenę. Usługa ta jest bezpłatna, także powinniśmy sprawdzić kilka ofert przed sprzedażą, po ty by zarobić najwięcej.

Zadzwoń teraz