Kupno samochodu używanego to dla niektórych duże wyzwanie. Szczególnie, jeśli na motoryzacji nie znają się w ogóle. Warto wówczas zaczerpnąć rady znajomego mechanika lub wziąć ze sobą na oględziny kogoś, kto zna się na autach i dobrze nam doradzi. Samochody z drugiej ręki, to duża ilość pojazdów zza granicy, ale również pochodzących od polskich handlarzy. Prawdziwą plagą są niestety również auta popowodziowe, lub powypadkowe. Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu samochodu, aby dobrze zainwestować pieniądze?

 

Dlaczego auta powypadkowe są niebezpieczne?

Auto używane, kupione od kogoś, kto chce zmienić auto na lepsze, to już mu się znudziło lub jest osobą starszą, która nie jest w stanie już prowadzić auta, może okazać się prawdziwą okazją. Inaczej jest, jeśli trafimy na tak zwanego nieuczciwego sprzedawcę, który ma świadomość szkody, z jaką zmierzyło się auto w przeszłości, ale zataja ją i sprzedaje auto, jako bezwypadkowe. Dla niektórych nie jest ważne to, co się potem z autem dzieje, lecz to ile są w stanie na takim samochodzie zarobić. Często auta powypadkowe na sprzedaż są piękne z zewnątrz, błyszczą się są wysprzątane, a także naprawione najtańszym kosztem, by potem móc je sprzedać, jako pełnowartościowe.

Wielokrotnie słyszeliśmy o takich sytuacjach, gdzie sprzedawca zapewniał nas o niezawodności auta, a po czasie okazywało się, że naprawy z powodów ukrytych przez sprzedawcę wad, były bardzo kosztowne i skutkowały spustoszeniem portfela. Auta powypadkowe, są o tyle niebezpieczne, że nabywca może mieć wiele problemów eksploatacyjnych. Naraża tym samym swoje zdrowie i życie. Mimo to, wiele osób zgadza się na zakup auta, które przeszło dachowanie, ponieważ jest ono o wiele, wiele tańsze. Osoby, które zajmują się handlem samochodami powypadkowymi, potrafią bardzo dobrze ukryć ślady wszelkich kolizji. I o tyle, jeśli zostały w nich wymienione tylko drzwi, lub maska, tak kłopoty zaczynają się dopiero przy awariach mechanicznych i elektronicznych.

samochody uszkodzone

Cechy charakterystyczne samochodów powypadkowych

Samochody powypadkowe na sprzedaż noszą niekiedy swoiste cechy charakterystyczne, dzięki którym możemy zdiagnozować problem związany z nimi i poznać, że auto miało wypadek. Istnieją również sposoby na rozpoznanie, czy auto miało wypadek. Jednym z nich jest pomiar grubości lakieru. Można tę czynność wykonać odpowiednim miernikiem. Naszą uwagę powinny również zwrócić:

  • drzwi i błotniki, maska – są to elementy, które łatwo wymienić na takie, które nie były szpachlowane, ale zawiasy mogą nosić ślady odkręcania,
  • sprawdźmy słupki boczne i dach,
  • auta uszkodzone w wypadku mogą mieć inny odcień lakieru na powierzchni,
  • sprawdźmy, czy nie ma wgnieceń, szczelin
  • w aucie powypadkowym mogą być źle ustawione reflektory
  • sprawdźmy również stan szyb, całkiem nowe w starym samochodzie, mogą świadczyć o konieczności wymiany, ponieważ przednia szyba uległa zniszczeniu podczas kolizji.

Dzięki tym wskazówkom i cechom charakterystycznym samochodów z drugiej ręki, możemy rozpoznać, czy auto brało udział w wypadku. Warto wziąć ze sobą miernik i sprawdzić dokładnie samochód zanim dokonamy jego zakupu. Inaczej, jeśli udajemy się po zakup do skupu aut Toruń. W firmie tej mamy do czynienia z uczciwością transakcji, pełnym profesjonalizmem, a to oznacza, że żadne wady nie są ukrywane.

samochód po wypadku

Kiedy warto kupić auto po wypadku?

Pamiętajmy, że nie każdy zakup auta powypadkowego musi być obarczony wielkim ryzykiem. Nie musimy od razu dyskwalifikować uszkodzonego auta, ponieważ może się okazać, że po dokonaniu drobnych napraw, będzie to najlepszy pojazd, jaki kiedykolwiek mieliśmy, ale przy zakupie trzeba być czujnym. Jako kupujący powinniśmy mieć możliwość zapoznania się z dokumentami samochodu, kartą pojazdu, dowodem rejestracyjnym, numerem VIN samochodu, by móc sprawdzić jego historię. Istotne jest również, by sprzedawca uczciwie powiedział nam, co jeszcze trzeba naprawić w aucie, byśmy mieli świadomość zakresu naprawy.

Zadzwoń teraz